9.3.2018 / Gösterim Sayısı : 223

ENTEGRE MÜCADELE VE ORGANİK TARIM EĞİTİMİ VERİLDİ.

#tarımiyi

İlimizde organik ve iyi tarımın yaygınlaştırılması amacıyla, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde, İl ve İlçe Müdürlüğünde iyi tarım uygulamaları konusunda görevli personele İyi tarım uygulamalarında entegre mücadele konusunda eğitim verildi. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Oktay ERDOĞAN tarafından görevli teknik personellerine "Kuru Fasulye ve Çerezlik Kabakta Hastalık ve Zararlılarla Mücadele Yöntemleri, Organik Tarımda Hastalık ve Zararlı yönetimi ve İyi Tarım Uygulamalarının Gereklilikleri" konusunda bilgiler aktarıldı. 

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada;

"İyi tarım uygulamalarında entegre mücadele konusunda düzenlenen eğitim ile insan sağlığına, çevreye zarar vermeyen, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim sistemlerinin ilimizde yaygınlaştırılması hedeflenmektedir"dedi.

Yapılan eğitim sonrasında eğitime katılan personellere iyi tarım uygulamaları birimi katılım belgesi ve kimlik belgeleri verildi.

 


''