30.4.2018 / Gösterim Sayısı : 195

Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Düzenlendi

#GİRİŞİMCİKADIN

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, Ziraat Odaları Birliği,  KOSGEB ve İŞKUR arasında imzalanan "Aktif İşgücü Piyasası Programları İşbirliği Protokolü" çerçevesinde 32 saatlik "UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ", yerelde ilgili kurumların işbirliği ve AHİLER Kalkınma Ajansı ile  Sanayi Ticaret Odası' nın eğitimci personel katkılarıyla  gerçekleştirilmiştir. Program kapsamında 16- 27 Nisan tarihleri arasında 3 grup halinde, 18-40 yaş aralığında 65 Kadın Eğitim Görmüştür. Eğitim alan kadınlarımıza Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzde sertifikaları teslim edildi.

Sertifika törenine; Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ,Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık BARATA , Ziraat Odası Başkanı Salih ÇELİKBAŞ ,  İl müdürlüğü çalışanları ve davetliler katıldı.

Eğitim alan kadınlarımız aynı zamanda Tarım ve Hayvancılık alanında, proje hazırlayarak İl Müdürlüğümüze teslim edecek, Temmuz ayında gerçekleşmesi öngörülen ve çevremizdeki 5 ilin yarışmacılarının katılacağı "Proje Pazarında" sergilenecektir. Projeler içerisinden bakanlığımız tarafından seçilen ilk üç proje Türkiye geneli yapılacak olan yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır. Ayını zamanda yerelde bu üç proje  ödüllendirilecektir.

İl Müdürü Okan YILMAZ; bayanlara eğitimde gösterdikleri ilgi nedeniyle ve emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirerek, eğitimden yararlanan bayanlara  hayırlı olsun dedi.

 


''