3.5.2018 / Gösterim Sayısı : 166

Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı.

#insantarım

Bakanlığımız Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından "toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi" amacıyla 2009 yılından bu yana düzenlenen Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye girerek sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı fotoğraflar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yerleşkesinde ve Kapadokya Forum Alışveriş Merkezinde sergileniyor

                Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, Ticaret İl Müdürü Ahmet TAYGURT, SGK İl Müdürü V. Erdin POLAT, Orman İşletme Şefi Nesibe TÜLÜCÜ , Ziraat Odası Başkanı Salih ÇELİKBAŞ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şube-İlçe Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve davetlilerin yer aldığı serginin açılışı yapılarak halkımızın beğenisine sunuldu.  

                Sergi açılışında açıklama yapan; Gıda Tarım ve Hayvancılık   İl Müdürü Okan YILMAZ, Toprağın ve tarımın önemi, tarımın ve toprağın önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlaması amacıyla düzenlenen yarışmada Tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetin konu edildiğini söyleyerek değerlendirmeye alınan ve dereceye giren fotoğrafların halkımızla buluşturulmasının sağlanacağını belirtti.

                Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nın, Denizbank sponsorluğun da düzenlediği Tarım ve İnsan Konulu Ulusal Fotoğraf Yarışması 2009' dan bu yana düzenlenmekte ve bu yıl 9.kez düzenlenen yarışmada, toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amaçlanmaktadır. 9.Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasına bu sene 512 katılımcı 2346 eserle katılım sağlamıştır. Değerlendirmeye alınan 120 eser ise sergilemeye layık görülmüştür.

                Herkesin katılımına açık olan yarışma; Genel Katılım, Çiftçiliği-Üretici özel ödülü, "Milli Tarım" tema özel ödülü, Öğrenci özel ödülü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları özel ödülü ve Denizbank Çalışanları özel ödülü olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşmektedir. Yarışmacılar tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılmaktadır.

                İl Müdürü Okan YILMAZ; katılımcılara teşekkür ediyor, başarılarının devamını dileriz.

 


''