15.11.2018 / Gösterim Sayısı : 93

2019 Yılında KOP TEYAP Kapsamında Nevşehir'de 3 Tarımsal Proje Uygulanacak

#AKOP

2019 Yılında KOP TEYAP Kapsamında Nevşehir'de 3 Tarımsal Proje Uygulanacak

 

Konya Ovası Projesi (KOP)  Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi kapsamında 2018 yılı çağrı döneminde ilimizde projelendirilerek sunulan 7 proje içerisinden  3 ü onaylanarak KOP Konya Kalkınma İdaresiyle Acıgöl ve Kozaklı İlçe Tarım Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokolle hazırlıklarına başlanmıştır.

Tarım ve Orman İl Müdürü Okan YILMAZ konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada 'Nevşehirin KOP illeri arasına dahil olması ile  birlikte kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla 2017 yılında TEYAP Kapsamında Gülşehir Yeniyaylacık köyünde Çilek Üretimini Geliştirme projesini uyguladık. 2018 yılı içerisinde de Seraya Kadın Eli Değdi Projesi Kapsamında Uçhisarlı kadınlarımıza seracılık eğitimi veriyoruz. Aynı zamanda Kırsal Kalkınma Programı kapsamında ÇAT kasabasında Bağlarda Modernisazyon projemiz devam ediyor. Toplamda 360 Bin TL tutarında projesi onaylanan Acıgöl İlçemizden Yem Bitkilerinde Çeşitliliğin Geliştirilmesi ile Gübre Yönetimi ve Hayvan Refahı, Kozaklı İlçemizde ise Ana Arı Üretim Projesi ile 2019 yılında hedef bölgelerde üreticilerin bilgi, beceri ve teknik altyapılarını güçlendirmeye yönelik eğitim ve yayım programları, teorik ve uygulanmalı olarak gösterilecek' dedi.

Projelerin hazırlanmasında ve uygulamasında emeği geçen İlçe/Şube Müdürlerine, Tarımsal Örgütlere ve teknik elemanlara teşekkür eden İl Müdürü Okan YILMAZ, 2018 Yılında KOP Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında 22 adet projenin daha KOP İdaresine Sunulduğunu sözlerine ekledi. 


''